Cred ca vremea asta trage la somn...sunt foarte obosita,dorm pana tarziu,si am o lene de zile mari:(.O fi oare din cauza vremii?:-?? Vremea e naspa,iar eu ma plictisesc.Cam in fiecare zi aceleasi lucruri:ma trezesc obosita,ma duc la tv,stau ce stau si apoi aprind calculatorul...mai mananc cate ceva,si apoi stauuu si lenevesc.Cam asa a trecut timpul de cand cu vremea asta:(.Vreau sa fie mai frumos,ca sa pot pleca si eu la maree:X.
Oricum,ramane de vazut cum va mai fi pe-afara...
joi, 24 iunie 2010
sâmbătă, 19 iunie 2010
Mult asteptata vara!:X
Ei,dupa cate se vede,am fost cam lenesa in ultima vreme,si nu am mai postat nimic pe blog,si asta pentru ca am fost cam ocupata si nerabdatoare sa ies cu fetele pe afara,pe la liceu,sau sa jucam handbal.
Ce-i drept,nu ma voi plictisi in vacanta aceasta...multumita faptului ca m-am mai inscris si eu la tenis,ca nu mai jucasem demult:)
Am muuulte planuri in vacanta asta.As vrea sa merg pe la mare,sa inot,sa ma bronzez( sa ma fac si mai neagra:D),sa ma plimb la malul marii,sa fac castele de nisip,si unul din sporturile mele preferate,sa joc volei:X.As vrea sa merg si la munte,sa iau o gura de aer curat,sa fac expeditii...sau sa merg si pe la strand,pentru ca nu ma pot plictisi de apa si pentru ca o ador:X.
Pacat ca nu s-a mai organizat tabara anul acesta:(.
Din cate am inteles de la parinti,ar vrea sa plecam la Paris anul acesta:X.Sper sa fie cu noroc;)).
Ma voi distra vara aceasta:X!
Ce-i drept,nu ma voi plictisi in vacanta aceasta...multumita faptului ca m-am mai inscris si eu la tenis,ca nu mai jucasem demult:)
Am muuulte planuri in vacanta asta.As vrea sa merg pe la mare,sa inot,sa ma bronzez( sa ma fac si mai neagra:D),sa ma plimb la malul marii,sa fac castele de nisip,si unul din sporturile mele preferate,sa joc volei:X.As vrea sa merg si la munte,sa iau o gura de aer curat,sa fac expeditii...sau sa merg si pe la strand,pentru ca nu ma pot plictisi de apa si pentru ca o ador:X.
Pacat ca nu s-a mai organizat tabara anul acesta:(.
Din cate am inteles de la parinti,ar vrea sa plecam la Paris anul acesta:X.Sper sa fie cu noroc;)).
Ma voi distra vara aceasta:X!
miercuri, 12 mai 2010
Din nou...leapsa.:)
Daca eram:
- o luna, as fi fost: iulie
- o zi a saptamanii, as fi fost: vineri.
- o parte a zilei, as fi fost: o dimineata de vara
- un animal marin, as fi fost: delfin.
- o directie, as fi fost: inainte.
- o virtute, as fi fost: corectitudinea.
- o personalitate istorica, as fi fost: Mihai Viteazul
- o planeta, as fi fost: Pamant.
- un lichid, as fi fost: apa.
- o piatra, as fi fost: smarald
- o pasare, as fi fost: porumbel
- o planta, as fi fost: trandafir
- un tip de vreme, as fi fost: zile insorite
- un sunet, as fi fost: sunetul tocurilor de pantofi
- un element, as fi fost: apa
- un cantec, as fi fost: "Abelia"
- un film, as fi fost: "Titanic"
- un serial, as fi fost: "Gossip Girl"
- o carte, as fi fost: "Aventurile lui Hunckleberry Finn"-Mark Twain
- un personaj de fictiune, as fi fost: Power Raingers
- un fel de mancare, as fi fost: cartofi prajiti.
- un oras, as fi fost: Timisoara
- un gust, as fi fost: duulce
- o aroma, as fi fost: topping de ciocolata
- o culoare, as fi fost: mov
- un cuvant, as fi fost: "Prietenie".
- o parte a corpului, as fi fost: picioarele.
- o expresie a fetei, as fi fost: zambet.
- o materie scolara, as fi fost: Lb. Romana.
- un personaj de desene animate, as fi fost: Dragonul American:)
- o forma, as fi fost: patrat
- un numar, as fi fost: 22
- un mijloc de transport, as fi fost: limuzina:))
- o haina, as fi fost: fusta
marți, 11 mai 2010
Tristete!:(
Uneori,oam
enii ne fac sa suferim fara sa-si dea seama,regretand asta...sau poate nu:(.Fiecare are defectul lui,nu trebuie sa-l invinovatim ca a fost inzestrat cu el.Oamenii mai fac si greseli,nimeni nu-i perfect.
Lacrimile se nasc in ochii nostrii fara nicio vina...Imi este greu de crezut ca persoana in care aveam cea mai mare incredere,pe care o iubeam atat de mult,la care tineam enorm,si la care nu as fi renuntat niciodata sa ma raneasca cum nu a mai facut-o pana acum.Este foarte dureros.Daca ar fi sa o LUAM de la 0,as face-o oricand,invatand din greseli,si amintindu-mi doar momentele frumoase si speciale petrecute impreuna...Poate se va sfarsi candva,sau poate niciodata...daca iubim cu-adevarat putem ierta oricand.
Iubirea va invinge mereu,trebuie doar sa avem rabdare si sa credem in ea...Este cel mai important:(
As vrea sa-mi cer scuze celui fata de care am gresit,spunand ca regret foarte tare...:(
Te iubesc!:X
enii ne fac sa suferim fara sa-si dea seama,regretand asta...sau poate nu:(.Fiecare are defectul lui,nu trebuie sa-l invinovatim ca a fost inzestrat cu el.Oamenii mai fac si greseli,nimeni nu-i perfect.Lacrimile se nasc in ochii nostrii fara nicio vina...Imi este greu de crezut ca persoana in care aveam cea mai mare incredere,pe care o iubeam atat de mult,la care tineam enorm,si la care nu as fi renuntat niciodata sa ma raneasca cum nu a mai facut-o pana acum.Este foarte dureros.Daca ar fi sa o LUAM de la 0,as face-o oricand,invatand din greseli,si amintindu-mi doar momentele frumoase si speciale petrecute impreuna...Poate se va sfarsi candva,sau poate niciodata...daca iubim cu-adevarat putem ierta oricand.
Iubirea va invinge mereu,trebuie doar sa avem rabdare si sa credem in ea...Este cel mai important:(
As vrea sa-mi cer scuze celui fata de care am gresit,spunand ca regret foarte tare...:(
Te iubesc!:X
Leapsa.
Era si timpul pentru una:)
2. Vacation: vara trecuta:X
3. Age: 12 e o varsta potrivita:)
4. Time of day: seara
5. Blog: imi plac blogurile despre moda...
2. Time of day: dupa-amiaza
3. Food: pilaf:))
4. Memory: cand mama nu imi cumpara hainele pe care le vroiam:D
5. Song: manelele.
2. Missing someone: da.Bunicii de la Galati si o fosta prietena.
3. Mood: energica;))
4.Wanting: sa scap de teza la mate:(
5.Dreaming at: muuulte haine ca ale vedetelor:)):X
2. Number: 22
3. Colour: mov
4. Season: vara.
5. State: U.S.A.
6. Food: cartofi prajiti
7. Movie: Titanic,Harry Poter
8. Artist: Ashley Tisdale
9. Pet: caine:)
2. Who were you with: cu colegii,prietenii si familia
3. Bad/Good day: poi a fost o zi destul de buna:)
4. Lose simething: nimic
10. Sport: handbal:X
2. Today in general: am invatat la mate si am scris la franceza:))
3. Wearing: pijamale:)):D
4. What did you eat for breakfast: o cana cu lapte:)
5. What did you eat for lunch: nimic
6. What did you eat for dinner: inca n-a venit vremea;))
7. Better than yesterday: nu:(
2. Plans: sa invat pentru lucrarea la biologie:D
3. Dislikes about tomorrow: ca avem ultima ora romana
4. Likes about tomorrow: ca avem Ed. Fizica.
2. Person you talked on the phone: mami
3. Hugged: mami.
4. Text messaged: :-??
5. IM: tati
- BEST
2. Vacation: vara trecuta:X
3. Age: 12 e o varsta potrivita:)
4. Time of day: seara
5. Blog: imi plac blogurile despre moda...
- WORST
2. Time of day: dupa-amiaza
3. Food: pilaf:))
4. Memory: cand mama nu imi cumpara hainele pe care le vroiam:D
5. Song: manelele.
- CURRENTLY
2. Missing someone: da.Bunicii de la Galati si o fosta prietena.
3. Mood: energica;))
4.Wanting: sa scap de teza la mate:(
5.Dreaming at: muuulte haine ca ale vedetelor:)):X
- FAVORITES
2. Number: 22
3. Colour: mov
4. Season: vara.
5. State: U.S.A.
6. Food: cartofi prajiti
7. Movie: Titanic,Harry Poter
8. Artist: Ashley Tisdale
9. Pet: caine:)
- YESTERDAY
2. Who were you with: cu colegii,prietenii si familia
3. Bad/Good day: poi a fost o zi destul de buna:)
4. Lose simething: nimic
10. Sport: handbal:X
- TODAY
2. Today in general: am invatat la mate si am scris la franceza:))
3. Wearing: pijamale:)):D
4. What did you eat for breakfast: o cana cu lapte:)
5. What did you eat for lunch: nimic
6. What did you eat for dinner: inca n-a venit vremea;))
7. Better than yesterday: nu:(
- TOMORROW
2. Plans: sa invat pentru lucrarea la biologie:D
3. Dislikes about tomorrow: ca avem ultima ora romana
4. Likes about tomorrow: ca avem Ed. Fizica.
- LAST
2. Person you talked on the phone: mami
3. Hugged: mami.
4. Text messaged: :-??
5. IM: tati
duminică, 9 mai 2010
Imi cant iubirea!:X
Un inger mi-a adus
In dar iubirea ta
Si-acum as da orice
Pe veci sa fiu a ta.
N-as cere mult prea mult
De teama sa nu te pierd,
Si oricat ai gresi
Tot as putea sa iert.
Refren:
Nu stii
Cat te iubesc
Si imi doresc
Mereu sa-mi cant iubirea
As ocolii pamantu'ntreg
Doar sa-ti vad privirea
As trece munti, as trece mari
Daca as stii ca ele duc la tine.
Eu te iubesc
Si imi doresc
Mereu sa-mi cant iubirea
As ocolii pamantu'ntreg
Doar sa-ti vad privirea
As trece munti, as trece mari
Daca as stii ca ele duc la tine ..
As trece munti, as trece mari
Daca as stii ca ele duc la tine.
O clipa langa tine
N-as putea s-o uit
Iti jur ca nu`i iubire
E putin mai mult.
As fii eu vocea ta
De n-ai putea vorbii
Ti-as fii si bucurie
Ca sa poti zambii.
Refren:
Nu stii
Cat te iubesc
Si imi doresc
Mereu sa-mi cant iubirea
As ocolii pamantu'ntreg
Doar sa-ti vad privirea
As trece munti, as trece mari
Daca as stii ca ele duc la tine.
Si imi doresc
Mereu sa-mi cant iubirea
As ocolii pamantu'ntreg
Doar sa-ti vad privirea
As trece munti, as trece mari
Daca as stii ca ele duc la tine.
P.S.:Am ascultat aceasta melodie in excursie,mi-a placut foarte mult si m-am gandit sa o pun pe blog:)):X
luni, 3 mai 2010
Si mai indragostita!:X
- Desi sunt indragostita de multa vreme,cred ca incep sa ma indragostesc pe zi ce trece din ce in ce mai mult de un baiat extraordinar:X
- N-as vrea sa se termine aceasta "love story";))
- P.S: Sunt mai fericita ca oricand:X:)
Abonați-vă la:
Postări (Atom)